Staff

Staff

Principal: Mrs Helen Greenberg

Assistant Principal: Mr Constantine Roubos

  • The Preschool Education Centre
  • Director of the Preschool Education Centre   Cheryl Israelsohn
  • Enrolment officer Taku-Anne Jones
  • Team Leader/Teacher: Junior Alef Lynette Krupp
  • Assistants: Nathalia Bastos
  • Team leader/Teacher: Junior Beys Tamara Poel
  • Assistants: Kate Dodson
  • Team leader/Teacher: Senior Giml Stephanie Khan
  • Assistants:Margaret Doutch
  • Team Leader/Teacher: Senior Alef Dora Khait
  • Assistants: Lana Gurevich
  • Esther Same
  • Natalie Cooper
  • Team Leader/Teacher: Senior Beys Dena Symons
  • Assistants: Eti Steinfeld
  • Jayde Goldman
  • The Primary School
  • Director of Curriculum Grade 3-6 Robyn Klein
  • Director of Curriculum Grade P-2  Tammy Bolaffi
  • Director of Learning Support Sharlene Wertheimer
  • Early Years Coordinator/Director of Transition Maureen Carroll
  • Director of Music Sally Holzer
  • Prep C Teacher Maureen Carroll
  • Prep M Teacher Carla Magid
  • Year 1G Teacher Elissa Gryngras
  • Year 1R Teacher Mandy Rodkin
  • Year 2B Teacher Tammy Bolaffi
  • Year 2N Teacher Mandy Nassim
  • Year 3H Teacher Joel Halperin
  • Year 3R Teacher Selina Rutko
  • Year 4S Teacher Mandy Segal
  • Year 4Y Teacher Rebecca Yacobovich
  • Year 5G Teacher Michael Grossman
  • Year 5L Teacher Joel Lewis
  • Year 6R Con Roubos
  • Year 6Z Dvora Zylberman
  • Yiddishkayt, Jewish Languages and Culture
  • Director of Jewish Studies and LOTE Anne Gawenda
  • Preschool Yiddish / Jewish Studies Teacher Tsipoyre Gelman
  • Preschool Yiddish Teacher Assistant Fay Mest
  • Primary Yiddish / Jewish Studies Teacher Freydi Mrocki
  • Einat Orbach
  • Pearl Sclarr
  • Reyzl Zylberman
  • Dvora Zylberman
  • Primary Yiddish Teacher Miriam Chester
  • Preschool Hebrew Teacher Itai Michaelson
  • Primary Hebrew Teachers Meray Carmeli
  • Itai Michaelson
  • Primary Jewish Informal Educator Reyzl Zylberman
  • Learning Support
  • Primary School Learning Support Coordinator Sharlene Wertheimer
  • Preschool Learning Support Coordinator Talli Brajtberg
  • Bright Sparks Program Teacher Constantine Roubos
  • Feuerstein Instrumental Enrichment Teacher Einat Orbach
  • The Gap Program Teacher Danielle Barouche
  • Samantha Kirszner
  • The Bridges Program Teacher Danielle Barouche
  • Samantha Kirszner
  • Primary Teachers Assistants Joanne Aarons
  • Janine Nissen
  • Jackie Jacobson
  • Sara Wigney
  • Ellen Fry
  • Eran Kark
  • Ryan Prince
  • Juleeza Wertheimer
  • Amanda Gecelter
  • Jen Rozen
  • Preschool Teachers Assistant Moshe Topol
  • Nigel Hooley
  • Specialist Teachers/Staff
  • Director of Learning Support Sharlene Wertheimer
  • Wellbeing Coordinator Deb Samuel
  • Information Technology Coordinator Michelle Nachsatz
  • Heath and Physical Education Teachers Joel Halperin
  • Mandy Segal
  • Daniel Molnar
  • Connie Karangelis
  • Information Resources Centre (Library)Michelle Nachsatz
  • Visual Arts Teacher Joanne Davis
  • Preschool Performing Arts (Music) Teacher Laura Uhe
  • Primary School Performing Arts (Music) Teacher Sally Holzer
  • Primary School Performing Arts (Music) Teacher Laura Uhe
  • College Office
  • Business Manager Dianne Rich
  • Assistant to the Business Manager Fiona Thai
  • Administrative Services Manager Hailey Hobbs
  • Development and Marketing Director Brad Felstead
  • Enrolment officer Taku-Anne Jones
  • Bus Driver Izzy Levy
  • Maintenance Greg Hatch